26 квітня – день пам’яті ,скорботи  за загиблими на Чорнобильській АЄС

Чорнобильська атомна електростанція, 26 квітня 1986 року, — планове виключення реактора, що тривало 20 секунд, здавалося звичайною перевіркою електрообладнання. Проте через декілька секунд в результаті різкого стрибка напруги стався хімічний вибух, в результаті якого в атмосферу викинуто близько 520 небезпечних радіонуклідів. Вибух був настільки потужним, що забруднення розповсюдилося на значні ділянки території Радянського Союзу. За офіційними повідомленнями, відразу після катастрофи загинула 31 людина, а 600 000 ліквідаторів, які брали участь у гасінні пожеж і розчищенні, отримали високі дози радіації.

У вересні 2003 року на саміті СНД президент України Леонід Кучма запропонував країнам-учасницям Співдружності оголосити 26 квітня Міжнародним днем пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф. Рада глав держав СНД підтримала цю пропозицію.

На підприємстві ДП «Долинський лісгосп» працює мужня людина  ,яка брала участь у ліквідації наслідків аварії, це водій  Компаніївського лісництва  пане Володимир , також ліквідатором 2 категорії  є бувший працівник ,який зараз на заслуженому відпочинку , пан Микола.

В цей день працівники ДП Долинського лісгоспу  висловлюють своїм колегам  величезну подяку  за мужність і самовідданість та схиляють голови перед усіма ліквідаторами аварії на Чорнобильській АЄС.

 Вшановуємо пам’ять  тих кого забрала страшна трагедія.