28 квітня- Всесвітній день охорони праці

Міжнародна організація праці (МОП) оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці для того, щоб привернути увагу світової громадськості до масштабів проблеми, а також до того, яким чином створення та просування культури охорони праці може сприяти зниженню щорічної смертності на робочому місці. Вперше він відзначався у 2003 році. Ідея проведення Всесвітнього дня охорони праці бере початок від Дня пам’яті загиблих працівників, уперше проведеного американськими та канадськими трудящими в 1989 році в пам’ять про працівників, які загинули та отримали травму на виробництві. У цей день більш ніж в ста країнах світу проводяться заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до невирішених проблем охорони праці. В Україні цей День отримав назву «День охорони праці» і відзначається згідно до Указу Президента України № 685/2006 від 18 серпня 2006 року щорічно 28 квітня.

На підприємстві ДП «Долинське  лісове господарство» постійно здійснюються заходи для охорони праці-  проводяться позачергові та чергові спеціальні навчання і перевірки знань з питань охорони праці посадових осіб та працівників лісгоспу, працівників забезпечують спеціальним одягом, проводяться   обов’язкові медичні огляди працівників,  зайнятих  на  важких роботах,  роботах  з  небезпечними чи шкідливими умовами праці.

Працівники лісгоспу та підрозділів регулярно отримують засоби індивідуально захисту  – захисні маски та пов’язки, антисептичні засоби та засоби особистої гігієни. Регулярно виділяються кошти на придбання дезінфекційних засобів, проводяться санітарні обробки приміщень, робочих кабінетів, оргтехніки.

На забезпечення вимог безпеки по охороні праці виділяються достатні кошти, що відповідає нормативним вимогам (0,5 % фонду оплати праці). Так в 2021 році загальні витрати становили 113 тис. грн.

Питання охорони праці у лісгоспі завжди на першому місці, адже це стосується життя та здоров’я працівників. Знання з охорони праці – збережуть життя кожного!