Чим займаються лісівникі взимку.

Ліс взимку живе своїм життям, Його мешканці, звірі і птахи, і в цю нелегку зимову пору ведуть активний спосіб життя та вишукують їжу. Лісівники дбають про те, щоб у спеціально відведених місцях лісові мешканці могли поласувати заздалегідь заготовленими кормами.

Поряд з підгодівлею диких тварин лісоохоронці  не послаблюють охорону лісових масивів від браконьєрства: силами лісової охорони та єгерської служби ведеться контроль за термінами полювання та дотриманням лімітів добування звірини. Рейдові бригади з охорони державного мисливського фонду регулярно проводять перевірки та складають на порушників адмінпротоколи.

Державна лісова охорона здійснює щоденний контроль за охороною і збереженням лісів, безпосередньо виявляє лісопорушення та складає відповідні документи для притягнення лісопорушників до відповідальності.

В даний час лісовою охороною Компаніївського та Кропивницького лісництв матеріали на здійснені самовільні рубки вже направлено до правоохоронних органів. Адже за завдані істотні збитки передбачено кримінальну відповідальність. Минулого року за самовільні рубки здійснені в Устинівському районі правопорушників притягнуто до кримінальної відповідальності, ще 2 справи розглядається в суді.

У зимовий період  лісівники також доглядають за лісом – проводять рубки догляду за лісом, виконують намічені санітарно-оздоровчі заходи. Від рубок формування і оздоровлення лісів  заготовляють деревину та відпускають її споживачам. У зимові місяці у Долинських лісівників особливим попитом користуються дрова паливні.

Фахівці лісового господарства обстежують лісові насадження на наявність шкідників лісу, планують і уточнюють лісогосподарські заходи на 2022 рік, лісничі розробляють проекти лісових культур, складають баланс посадкового матеріалу на весну 2022р.

У лісових бухгалтерів у січні теж гаряча пора – складання річного фінансово-господарського звіту та сплата податків з прибутку, екологічних, за використані ресурси, лісові землі та інше.

Так, у  колективі ДП «Долинський  лісгосп»  наразі працює   105 працівників. Лісівники продовжують трудитися в звичному режимі, виконуючи свої професійні обов’язки. І всім їм вистачає роботи. Зима не зменшує роботи лісівникам, а лише ускладнює її  погодними умовами.

А ще взимку необхідно підготуватися до весняних лісокультурних і протипожежних робіт. В першу чергу це стосується техніки, яку необхідно відремонтувати, щоб у весняно-літній період не відволікатися на ремонтні роботи, і виконувати основні лісокультурні і лісогосподарські роботи.