День Землі

22 квітня відзначається міжнародною спільнотою як Всесвітній день Землі. В цей день в різних куточках світу проводять різноманітні акції, що покликані спонукати людей бути уважнішими до тендітного і вразливого навколишнього середовища на планеті Земля.

У День Землі в різних країнах, за традицією, лунає Дзвін Миру, закликаючи людей Землі відчути всепланетну спільність і докласти зусиль до захисту миру на планеті та збереження краси та багатства нашого спільного дому. Цей Дзвін є символ спокою, мирного життя та дружби, вічного братерства і солідарності народів та заклик до дії в ім’я збереження миру і життя на Землі, збереження людства та культури.

Вперше День Землі був відзначений у 1970 році, і з того часу його проводять щороку 22 квітня. Успіх першої акції, що відбулася 22 квітня 1970 року в США, надихнув організаторів на проведення «Тижня Землі» як щорічних заходів з благоустрою територій. Ініціатива була підтримана населенням і набула популярності. На хвилі громадської і політичної активності, завдяки проведенню Дня Землі у США, було прийнято закони та інші акти з питань охорони навколишнього природного середовища (зокрема Акт про чисте повітря). Генеральний секретар ООН підписав спеціальну відозву, присвячену цій події.

Цей день – нагадування про екологічні катастрофи, день, коли кожна людина має можливість замислитися над тим, що вона може зробити для розв’язання екологічних проблем.

Цікаві факти про День Землі Символом Дня Землі є грецька буква Θ (Тета) зеленого кольору на білому тлі. У Дня Землі є свої символи: неофіційний прапор – це фото планети з космосу на синьому тлі, а також Дзвін миру. Є ще одне схоже свято – День Землі в день весняного рівнодення, який святкують 21 березня. Різниця між ними в тематиці: перше присвячене гуманістичній спрямованості, друге – екологічній. День Землі – це не один святковий день, а цілий план заходів. Багато джерел називають його “Тижнем Землі”, а деякі країни починають відзначати свято з початку весняного рівнодення. Щороку День Землі відзначають у 193 країнах світу.

В цей день кожен житель планети може внести свій маленький вклад у справу захисту та відновлення довкілля: очистити від сміття берег улюбленої річки, посадити дерево, хоча б на один день відмовитись від користуванням автотранспортом.