Догляд за мінсмугами

Лісова охорона   державного підприємства Долинське лісове господарство в пожежонебезпечний період проводить постійний моніторинг пожежної обстановки у лісових масивах зони діяльності підприємства.

Для запобігання виникненню лісових пожеж лісгосп проводить активну роботу з попереджувальних заходів. Одним із обов’язкових протипожежних заходів є мінералізовані смуги. Розорані смуги завширшки більше 2 метрів захищають ліси від низових пожеж. Їх в лісництвах створюють переважно вздовж доріг , де високий ризик загорань хвойних лісонасаджень. З цією метою у 2022 році до початку пожежонебезпечного періоду в лісовому фонді лісгоспу створено 142 км. Мінералізованих смуг та проведено догляд за мінсмугами в обсязі 202 км. Захисні смуги оновлюються щомісяця протягом пожежонебезпечного періоду.

Наразі роботи по поновленню мінералізованих смуг проводяться у Компаніївському лісництві в урочищах  Лозоватка , Василівка Інженерівка , Коньове, Грозне. В цих урочищах вони обрамляють лісові насадження  протяжністю майже 25 км .