Лісовідновлення

Лісовідновлення – це відновлення лісу на територіях, що раніше були вкриті лісом.

Лісовідновлення здійснюється такими способами:

природне – забезпечення збереження молодняку та підросту під час рубок лісу, також включає проведення комплексу лісівничих заходів, які сприяють появі самосіву і підросту після рубок;

штучне – створення лісових культур. Основне завдання штучного лісовідновлення – створення у найкоротший терміни господарсько-цінних та стійких деревостанів. Це завдання вирішується лише при застосуванні комплексу науково обґрунтованих лісокультурних і лісогосподарських заходів.

Працівники Кропивницького та Компаніївського лісництв ДП «Долинський лісгосп» з нетерпінням чекають покращення погодніх умов для початку лісокультурної кампанії.

Так, у 2022 році лісівники планують лісовідновлення на ділянках де раніше зростав ліс (зруби) – на площі 5,3 га.буде висаджено  ясена звичайного  13,3 тис.шт ., а на площі 0,9 га – акація біла 4 тисячі. На кожну ділянку складено проект лісових культур, де вказана детальна характеристика даної ділянки, тип лісорослинних умов, спосіб посадки, схема змішування, кількість посадкового матеріалу, головна порода.

Проведення природного відновлення передбачено на площі 24,4 га, в т.ч. по Компаніївському лісництву на площі 17,2 га та по Кропивницькому лісництву на площі 7,2 га.