Мінералізовані смуги

Мінералізована смуга – ефективний спосіб недопущення та розповсюдження лісових пожеж.

Лісові пожежі знищують дерева і чагарники, заготовлену в лісі продукцію, будівлі та споруди. Ослаблені пожежами насадження стають вогнищами шкідливих захворювань, що призводить до загибелі не тільки уражених вогнем, а й сусідніх з ними посадок. В результаті пожеж знижуються захисні, водоохоронні та інші корисні властивості лісу, знищується цінна фауна, порушується планове ведення лісового господарства та використання лісових ресурсів.

Задля попередження виникненню лісової пожежі  лісівники Петрівського та Бобринецького лісництв цього річ провели догляди за мінералізованими смугами на протязі 56 км.

Мінералізована смуга — це штучностворений протипожежний бар’єр. Він створюється шляхом очищення лінійної ділянки території, що межує з лісовим масивом, від горючих матеріалів. Як правило, це робиться механізованим способом: проводиться оранка трактором ґрунту на певну ширину.  Мінеральний шар ґрунту оголюється, а дерен, трава, хвоя, листя та інші матеріали, здатні горіти, в процесі цього присипаються землею. При вогнищевих спалахах така зорана смуга перешкоджає поширенню низової пожежі на інші ділянки лісового масиву.

Як показує практика метод створення мінералізованих смуг є одним із самих ефективніших способів недопущення лісових пожеж та уникнення розповсюдження їх на велику територію.