Наближаються новорічні свята

Новорічна ялинка або сосна є одним з основних атрибутів святкування Нового року.

Новорічні сосни Долинське лісове господарство заготовляє на плантаціях, на яких сосни вирощуються для реалізації до Нового року та під час проведення рубок догляду в соснових насадженнях.

Під час рубок догляду в насадженнях формується оптимальна для певного віку густота, а всі зайві дерева вирубуються. З таких вирубаних дерев сосна, яка має товарний вид, також використовується для реалізації до Новорічних свят.

По Долинському лісгоспу (Долинське, Гурівське, Бобринецьке, Петрівське лісництва) сосна вирощується на площі понад 45 га, в тому числі цього року посаджено понад 20 тис.шт. сіянців сосни на площі 4,4 га, на наступний рік готуємося посадити 5 га плантацій сосни і близько 12 га лісових культур сосни, висадивши відповідно 25 тис.шт. і 50 тис.шт. сіянців.

Вирощену сосну працівники лісгоспу відпускають (реалізують) з площ оптовим споживачам, а в лісництвах і на новорічних ярмарках всим бажаючим.

Кошти, отримані від реалізації сосни, підприємство використовує для ведення лісового господарства. В першу чергу це посадка нових лісових культур і плантацій, проведення догляду за ними, охорона від пожеж і самовільних рубок.

При недостатньому фінансуванні лісогосподарських робіт з бюджету та незначному ресурсу деревини надходження від реалізації сосни новорічної досить важливі для підтримання стабільної роботи підприємства.

Протягом останніх кількох років Долинський лісгосп є одним з лідерів серед лісогосподарських підприємств області по забезпеченню новорічними красунями.

Для підтвердження законності заготовленої сосни використовуються самоклейки з нумерацією та штрих-кодами, за якими можна визначити, де і яким підприємством вони заготовлені.

Одночасно із заготівлею сосни проводиться і охорона соснових насаджень від самовільних рубок. Охорона проводиться як рейдовими бригадами лісової охорони із залученням працівників правоохоронних органів та екологічної інспекції, так і сторожовою охороною, яка постійно охороняє сосну біля найбільш вразливих насаджень.

За самовільну рубку дерев з лісопорушників стягується заподіяна шкода в розмірі від 544 до 2465 грн. за 1 сосну діаметром до 18 см, а в населених пунктах в розмірі від 1152 грн. до 1852 грн. Крім цього стягується ще й адміністративний штраф в сумі 510-1020 грн.

За завдання лісовим насадженням істотної шкоди та за самовільну рубку на об`єктах природо-заповідного фонду винні особи притягуються до кримінальної відповідальності.

Директор ДП «Долинський лісгосп» Станіслав КОВАЛЕНКО