Не паліть стерню та пожнивні рештки, бережіть природу та лісові насадження!

Триває пожежонебезпечний період – найскладніший і найвідповідальніший період для лісівників. Температура повітря піднімається вище 30-35оС. Велика маса трави, якої багато виросло внаслідок дощової весни, висихає і створює великий запас легкозаймистого горючого матеріалу. Тривають жнива і на полях залишається велика кількість соломи. Все це створює сприятливі умови для виникнення пожеж. Свідомі сільгоспвиробники передисковують і переорюють пожнивні рештки, зберігаючи поживні речовини та грунтові мікроорганізми.

Проте, на жаль, ще залишаються сільгоспвиробники, які хочуть без затрат очистити поле після збирання урожаю. І при цьому вони не замислюються над забрудненням повітря, над спалюванням живих організмів, включаючи птахів та зайців, над пошкодженням та знищенням полезахисних лісосмуг та прилеглих лісових масивів.

Лісівники вкладають свою працю та державні кошти, вирощуючи лісосмуги та лісові насадження, покращуючи рідну природу. То ж давайте разом дбати про нашу природу.

Випалювання стерні у спекотну, а особливо ще й вітряну погоду легко приводить до пожеж в екосистемах та лісових пожеж. І протягом лічених хвилин на місці зелених насаджень залишаються лише обгорілі рештки.

Випалювати суху рослинність заборонено і згідно чинного законодавства.

Відповідно до статті 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення, невиконання вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою накладення штрафу від 90 до 270 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 270 до 900 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Крім того, згідно статей 241 та 245 Кримінального кодексу України, штрафи за забруднення атмосферного повітря шкідливими для життя, здоров’я людей або для довкілля речовинами тепер становитимуть від 1800 до 3600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, а також сухих дикорослих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом штрафи складають до 5400-9000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Закликаємо сільгоспвиробників відмовитися від практики спалювання стерні та пожнивних решток. Довайте свідомо дотримуватися правил пожежної безпеки, спільно дбати про стан нашого довкілля.

Станіслав Коваленко, директор Долинського лісгоспу