Обережно кліщі!

 З настанням весняного тепла, у квітні, активізуються кліщі, кількість яких швидко збільшується до кінця червня, а далі – зменшується, але активність зберігається до кінця листопада.
   Хвороба Лайма, відома також як бореліоз, – захворювання, яке виникає після укусу кліща. Під час укусу відбувається інфікування, тому що збудник хвороби потрапляє одразу у кров. Не кожен укус призводить до розвитку захворювання, проте при його виявленні необхідний контроль та вчасний прийом антибіотика. Для цього необхідно звернутися до сімейного лікаря або лікаря-інфекціоніста.

 Важливо після кожної прогулянки лісом, парком, зокрема при відкритих частинах тіла, робити огляд на наявність укусів. Використовуйте спеціальні аерозолі для захисту від кліщів. У випадку, якщо виявлено кліща на тілі, рекомендовано негайно звернутися до спеціаліста (хірурга) для його видалення. Якщо немає можливості цього зробити, потрібно провести видалення самостійно. Адже що довший контакт кліща зі шкірою, то більший ризик зараження бореліозом. Самостійно кліща необхідно видалити з хоботком, повільно розхитуючи за допомогою пінцета або пальцями, обгорнутими шматочками марлі чи бинта. Якщо хоботок залишився у шкірі, обережно видаліть його голкою, а рану обробіть розчином йоду або спирту (70%). Після цього ретельно вимийте руки з милом, помістіть кліща у невелику ємність та обов’язково відвезіть у найближчий лабораторний центр для визначення ступеня небезпеки зараження.