Облік чисельності мисливських тварин

Впродовж кінця січня-початку лютого 2022 року користувачі мисливських угідь Кропивницького  району  (Новгородківське УТМР, Компаніївське УТМР, Кіровоградське УТМР) провели щорічний обов’язковий  облік диких тварин – таксацію­.

Відповідно до статті 30 Закону України «Про мисливське господарство та полювання», таксація обов’язково проводиться щороку мисливськими господарствами, користувачами мисливських угідь після завершення сезону полювання.  Керівником голови президії Кіровоградської обласної районної організації УТМР, мисливствознавцем Компаніївського л-ва ДП Долинське ЛГ та єгерями мисливських обходів  був проведений облік мисливських тварин що мешкають в мисливських угіддях Кіровоградської районної організації.

Облік чисельності мисливських тварин (зайця, лисиці, козулі) проводився методом нічного обліку, за допомогою приладу тепловізор PULSAR Quantum HD 386. Завдяки невеликому сніговому покриву  було  легше простежити не лише міграцію звірів у лісових масивах, а й визначити їх кількість. Під час обходів хворої дичини, трупів загиблих тварин та птиці не виявлено, про що складено відповідні акти обліку мисливської фауни в мисливських угіддях. Результати проведеної таксації свідчать, що більшість мисливських тварин в лісо-степовій зоні Кіровоградщини знаходиться в межах оптимальної чисельності, тобто забезпечено раціональне та невиснажливе використання дикої фауни.

По завершенню обліку чисельності мисливських тварин Кіровоградською районною  організацією УТМР у відповідності до статті 33 Закону України «Про мисливське господарство та полювання» був взятий  дозвіл на відстріл хижих та шкідливих тварин не в мисливський сезон, що сприяє збільшенню популяції мисливської фауни.

Олександр Дроговоз мисливствознавець Компаніївського л-ва