Підготовка триває!

Кропивницьке лісництво ДП « Долинський лісгосп» займає площу 4327,5 тис. га. З них хвойних лісів близько 700 які найбільш небезпечні в пожежному відношенні. Кожної весни гостро постає небезпека виникнення лісових пожеж внаслідок самовільного спалювання сухої рослинності. Дехто просто своїм обов’язком вважає підпалити стерню в полях, смугах відводу автодоріг, лісосмугах, стихійно викинуте сміття. Такі необдумані дії негативно впливають на стан навколишнього природного середовища – забруднюється атмосферне повітря та з’являється реальна загроза здоров’ю людини. Слід також пам’ятати, що під час спалювання існує пожежна загроза для прилеглих територій, адже зазвичай сільськогосподарські угіддя межують із житловими будинками, лісосмугами, лісами, або навіть із об’єктами природно-заповідного фонду. За лічені години вогнем знищуються лісові масиви, що вирощувалися десятками років. Гинуть дикі звірі та птахи. Охорона лісових масивів від пожеж для Кропивницького  лісництва – це актуальне питання завжди.

З метою недопущення виникнення лісових пожеж лісництвом створюються мінералізовані смуги, проводяться догляди за ними, проводиться рейдова робота та роз`яснювальна робота з населенням. В разі виявлення загорань лісопожежна команда виїзджає для ліквідації загорання на початковій стадії або для недопущення пожежі з сільськогосподарських угідь в насадження.

На поточний рік по Долинському лісгоспу заплановано створення мінералізованих смуг та проведення доглядів за ними в обсязі 1300 км. Це орієнтовно відповідає минулорічним обсягам виконаних протипожежних робіт.

Лісництво має в своєму розпорядженні обладнання, яке, в разі необхідності, допоможе локалізувати загоряння до приїзду пожежних. Малий лісопожежний комплекс (МЛПК-0,7-7) на базі автомобіля УАЗу має об’єм цистерни 700л, завдяки якому без проблем можна швидко ліквідувати загорання ще на первинній стадії.

Та попри все, лісова охорона ДП «Долинськиий лісгосп» закликає усіх відвідувачів лісів Кіровоградщини берегти ліс від пожеж разом!