Постійна турбота лісівників – здоровий ліс!

Як тільки  зійшов сніг, знову бачимо реальний стан Кропивницьких  лісів. Зокрема ті масштаби хвороб, що характеризуються всиханням соснових насаджень , випаданням ясена.

Останні роки ця проблема у всіх на вустах. Науковці вивчають паталогічні явища, лісівники — ріжуть сухостій, а населення — бунтує. Реалії сьогодення.

В ДП Долинське лісове господарство загальна площа осередків шкідників і хвороб лісу в лісових насадженнях на даний момент складає 1433 га.

До санітарно-оздоровчих заходів належать: вибіркові санітарні рубки; суцільні санітарні рубки; ліквідація захаращеності; запобігання виникненню та поширенню осередків шкідників і хвороб лісу; захист заготовленої деревини від шкідників та хвороб.

Санітарно-оздоровчі заходи проводяться на основі відповідних планів, які складаються щорічно на основі матеріалів лісовпорядкування, санітарних та лісопатологічних обстежень, з урахуванням специфіки, ступеня і періоду пошкодження насаджень, біології деревних порід, шкідників та збудників інфекційних хвороб. За результатами обстеження, лісові насадження призначаються до рубки.

Для приведення лісів до належного санітарного стану на підприємстві проводяться санітарно-оздоровчі заходи з метою збереження стійкості насаджень, запобігання розвиткові патологічних процесів у лісі, зменшення шкоди, що завдається шкідниками, хворобами, та стихійними природними явищами.

Площа осередків хвоєгризущих шкідників (рудий сосновий пильщик) на початок 2022 року становить 131 га.

У боротьбі з шкідниками лісу велику роль відіграють комахоїдні птахи: шпак, синиця, соловей, зозуля, славка, дрімлюга, ластівка, одуд, дятел та ін.. Велику користь приносять хижі комахи, які знищують комах-шкідників – особливо активною є рижа мурашка, яка швидко розмножується і поїдає гусінь.

Птахів приваблюють чагарники, дорослі плодово-ягідні породи. Їх лісівники спеціально висаджують на узліссях, днищах ярів галявинах при створенні нових захисних лісових насаджень.