Пожежонебезпечний період: наслідки і відповідальність

Пожежонебезпечний період – це частина року, коли виникають лісові і степові пожежі (з моменту сходження снігового покриву навесні і до настання стійкої вологої осінньої погоди, або утворення снігового покриву).

Дуже часто горіння сухої рослинності призводить до великомасштабних пожеж. Швидкість поширення вогню надзвичайно висока, тому локалізувати такі пожежі на відкритих територіях дуже важко.

При згоранні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється майже 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, важкі метали та низка канцерогенних сполук. З димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотрутніших для нашого організму речовин.

Пожежонебезпечний період випадає на час розмноження багатьох диких тварин та інших живих організмів. Після спалювання середовища існування, птахи надовго покидають цю місцевість.

При займанні рослинності гине безліч дрібних ссавців, комах та молюсків, які не здатні врятуватися через свою малорухливість. Хтось з них згорає, а хтось задихається від їдкого диму. А «оживлення» (відновлення) випаленої території відбувається дуже повільно й триває не один рік, залежно від її площі.

Упродовж пожежонебезпечного періоду підприємствам, установам та організаціям (незалежно від виду їх діяльності, форм власності) і громадянам забороняється:

– використовувати пірогенні та інші горючі речовини

– розведення багать (крім тих, які дозволені в спеціально відведених для цього місцях)

– палити, кидати непогашені сірники, недопалки

– випалювати траву та інші рослинні рештки

– звалювати та спалювати сміття

користуватися легкозаймистими речовинами

Слід пам’ятати, що за недотримання правил пожежної безпеки передбачено  адміністративну та кримінальну відповідальність.