Пожежу легше попередити, ніж загасити

З початку року у Державному підприємстві Долинське лісове господарство  готувалися до початку пожежонебезпечного періоду. Вся техніка приводилась до ладу  ,ремонтувалась та оновлювалася.  На підприємстві створено об’єктові резерви пально-мастильних матеріалів у кількості 1310 літрів: в т.ч. 600 літрів бензину, 630 літрів дизпалива та 70 літрів мастил. З початком пожежо-небезпечного періоду з метою виявлення порушників правил пожежної безпеки в лісах, активізовано роботу рейдових груп державної лісової охорони.

Для протидiї пожежам на підприємстві запланованi річнi oбсяги створення мінералізованих смуг, протяжністю 130 км, догляди за мінералізованими смугами – 1170 км.  Станом на 09 .05.2022 року вже створено 22 км нових смуг  та провели догляди 151 км.

Перекрито 80 позапланових заїздів до лісових насаджень та встановлено 33 наглядної агітації на протипожежну тематику.

У кожному лісництві функціонують пункти зосередження пожежного інвентарю та засобів пожежогасіння.

У період воєнного стану, на території Кіровоградщини ,за розпорядженням начальника Кіровоградської обласної військової адміністрації відвідування лісів та в’їзд до них населенню ЗАБОРОНЕНО, крім представників, які забезпечують оборону держави, національну безпеку, охорону правопорядку та виконують лісогосподарські заходи.

Державна лісова охорона  ДП Долинського лісового господарства нагадує про те що відповідно ст. 77 КУпАП порушення вимог пожежної безпеки в лісах – тягне за собою накладення штрафу на громадян від 1530 грн. до 4590 грн. і на посадових осіб – від 4590 грн. до 15300 грн.

Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площ, – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 4590 грн. до 15300 грн. і на посадових осіб – від 10710 грн. до 30600 грн.

Відповідно ст. 77-1 випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 3060 грн. до 6120 грн. і на посадових осіб – від 15300 грн. до 21420 грн.

Пам’ятайте, пожежу легше попередити, ніж загасити, тільки спільними зусиллями ми зможемо зберегти ліси від вогню!