Праця юних лісівників у 2021-2022 році

На прикінці травня комунальний заклад «Кіровоградський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» спільно з Кіровоградським обласним управлінням лісового та мисливського господарства провів обласний зліт учнівських лісництв «Юні господарі землі». Захід проводився з метою активізації участі учнівської молоді в природоохоронній та дослідно-експериментальній роботі в галузі лісового господарства, збереженні біологічного різноманіття лісових екосистем у форматі онлайн-звіту.

Учасниками заходу стали понад 200 учасників із 11 команд учнівських лісництв області.

Учнівське лісництво «Зелена планета» під керівництвом Полтавець Світлани Владиславівни презентували свою практичну роботу яку вони провели протягом 2021-2022 навчального року. Проводили фенологічні спостереження за розвитком дерев та чагарників, брали участь у навчально- дослідницькій експедиції «Рослини паркових зон Компаніївщини», вивчали рослини підліску, будову рослинного угрупування лісу , яруси лісу, індетифікували рослини за допомогою мобільних додатків, досліджували проживання корисних комах та ентомофагів у будиночках для комах, досліджували хвороби лісу, навчалися користуватися приладами для вимірювання дерев . Провели дослідницькі проєкти « Зимові явища в лісі», « Вивчення рідкісних рослин регіону та рослин занесених до Червоної книги України», « Медоносні рослини луків» і т.п.

Наразі вихованці протягом літніх канікул беруть участь в заходах літньої екологічної школи , ініціатором якої є КЗ «Кіровоградський ОЦЕНТУМ»це : «Домашні улюбленці» ,« Моя мала Батьківщина», фоточелендж «”Батьківщина в моєму об’єктиві”», День Емоджі, Тиждень “Скарбничка знань”, Таємниці дослідів!  , Безпекова_майстерня , «Заплети вінок на щастя, на долю» – фото-проєкт до свята Івана Купала, Використання_дикорослих_рослин_в_харчуванні, «Фотозона: Фауна моєї Батьківщини» і т.п. Вихованці отримують нагороди , дипломи від КЗ «Кіровоградський ОЦЕНТУМ».

 За результативну участь в онлайн-звіті за 2021-2022 навчальний рік в рамках проведення обласного зльоту учнівських лісництв «Юні господарі землі» команди – учасники обласного заходу нагороджені спільним Дипломом Кіровоградського обласного управління лісового та мисливського господарства та комунального закладу «Кіровоградський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді».