Професійне свято лісівників

19 вересня працівники лісового господарства відзначають професійне свято.

Працівники Долинського лісгоспу зустрічають День працівника лісу трудовими здобутками.

Невеликий, але згуртований колектив лісівників віддає свої сили, знання, здоров`я та любов до лісу виконанню професійного обов`язку – збереженню та примноженню лісових багатств.

Цього року лісівниками лісгоспу створено 51 га захисних лісових насаджень та 4,6 га плантації новорічної сосни. Ще 30 га насаджень буде створено в осінній період. В даний час на цих площах завершується підготовка грунту. Підприємством проведено догляди за лісовими культурами на площі близько 750 га, вирощено близько 800 тис.шт. сіянців для створення нових лісів та понад 15 тис.шт. саджанців декоративних порід для озеленення.

У зв`язку з обмеженнями по діяльност і підприємства на об`єктах природно-заповідного фонду обсяг заготівлі дров`яної деревини порівняно з минулим роком скоротився майже вдвічі і становить за вісім місяців 1,2 тис.м3.

Великої уваги в умовах зміни клімату працівники підприємства приділяють збереженню лісових насаджень від пожеж. З цією метою доукомплектовано пункти збереження пожежного інвентаря, проводиться інформаційна та рейдова робота, а головне створюються нові та підтримуються в чистому стані існуючі мінералізовані смуги та своєчасно проводяться догляди за лісовими культурами. Цього року не допущено виникнення випадків лісових пожеж на території лісових земель підприємства.

Як і минулих років, на підприємстві вирощуються на плантаціях сосни для новорічних цілей.

Проводяться значні обсяги робіт по завершенню виготовлення та реєстрації речових прав на земельні ділянки лісогосподарського призначення.

Підприємство переживає не найкращі часи за період своєї роботи, а цього року воно відзначило 50-ти річчя з часу заснування. Річні обсяги новостворених насаджень із-за недостатнього фінансування скоротилися більше ніж втричі, але площа лісових земель виросла від однієї тисячі гектар до тринадцяти, чисельність працюючих зменшилась майже вдвічі.

Сподіваємось, що у зв`язку з виконанням анансованої президентом України програми «Зелена країна» по створенню одного мільйона гектарів нових лісів протягом 10 років у підприємство, створене свого часу для обліснення малопродуктивних та деградованих степових земель, увіллються нові сили і воно запрацює на повну потужність для щасливого життя майбутніх поколінь у гармонії з рідною природою.

Найщиріші вітання лісівникам з нагоди професійного свята. Успіхів Вам, міцного здоров`я, мирного неба та достойної оцінки Вашої нелегкої праці.

Директор Державного підприємства

«Долинське лісове господарство» Станіслав Коваленко