Провісники тепла

Хоч на календарі ще лютий місяць ,але на дворі вже справжня весна .Перші  вісники весни вже почали квітнути. Завдяки своїй красі й тому, що вони одними з перших відкривають весняний карнавал цвітіння їх масово знищують. Вони занесені до Червоної книги і потребують охорони.

Проліски квітнуть короткий період – лише кілька тижнів. І за цей час малюкам потрібно встигнути дозріти та розсіяти насіння навколо. Але всі важливі процеси виживання протікають під землею, у цибулинах. І коли чоловіки-романтики вирішують висмикнути квіти з корінням – це значно зменшує місце проживання рослин, оскільки більше вони там не виростуть. І навіть якщо ви зриваєте не всі квіти, думаючи, що інші – уцілілі розплодяться, то помиляєтесь. Нові з’являться і зацвітуть лише за 3-4 роки.

За незаконне придбання та збут об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної Книги України, передбачено накладення штрафу від 510 до 1700 гривень з конфіскацією квітів. За збір рідкісних квітів в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду передбачене накладення штрафу від 1700 до 3655 гривень з конфіскацією рослин.

Нам усім необхідно навчитися органічно сприймати єдність природи і людини. Нам необхідно замислитись про те, яку землю ми залишимо у спадщину нашим дітям та онукам.