Рік творчої роботи “Гурівського шкільного лісництва”

Протягом року, метою роботи гуртка є формування екологічної свідомості, шляхом пізнання природи.В гуртку навчаються і працюють двадцять учнів різної вікової категорії. Кожен юний лісівник любить працю, вміє насолоджуватись красою навколишнього світу і намагається створювати красу для інших.Щороку ми висаджуємо молодий ліс. З метою відтворення лісових насаджень та заліснення малопридатних для ведення сільського господарства земель, Гурівським лісництвом щорічно проводиться акція “Ліси для нащадків”. Цьогоріч, під керівництвом досвідчених майстрів лісової справи: пана Юрія та пана Олександра, лісівники нашої школи, засадили майже гектар насаджень дуба звичайного.Ліс в умовах степу безцінний дар. Для нас він не лише окраса нашого краю, він – запорука тепла і затишку в наших домівках.

У вересні 2021 року відбувся старт кампанії “Створюємо ліси разом” у рамках програми Президента України “Зелена країна”.

Юні лісівники Гурівського шкільного лісництва 30 жовтня долучились до наймасштабнішої висадки дерев по всій Україні.

Найоптимальнішими термінами висадки лісу є весна та осінь, коли рослини перебувають у природному безлистяному стані, малоактивних фізіологічних прцесів. В умовах степової природної зони, найбільш сприятливим часом для висадки дерев є період ранньої весни. Восени минулого року, нами проводилась робота по підсадці саджанців дуба, на лісокультурній площі, де проводилось весняне садіння. Через ранню посуху та пилові бурі не всі саджанці преживаються. Дослідивши площу осінньої висадки дуба звичайного, виявилось, що 70 % саджанців успішно прижилися.

Діяльність гуртка “Шкільне лісництво” виконує важливу профорієнтаційну функцію, адже педагогічною наукою доведено, а в шкільній практиці підтверджено, що в розвитку й закріпленні пізнавальної зацікавленості учнів, значне місце посідає позакласна робота.