Що у пожежонебезпечний період у лісі заборонено

Проблема охорони лісів від пожеж є найбільш складною, і відповідальність за неї накладається на працівників лісового господарства.

Біля лісових масивів вздовж доріг загального користування та у місцях відпочинку населення виставляються аншлаги, бігборди на протипожежну тематику, публікуються у засобах масової інформації звернення до громадян з питань дотримання вимог пожежної безпеки, проводиться пояснювальна робота з відпочиваючими та місцевими жителями у вигляді бесід.
«Люди не завжди задумуються над тим, що їхні дії можуть мати вкрай негативні наслідки. За декілька годин неконтрольована пожежа може знищити цілі лісові масиви і завдати великих збитків».

З метою посилення контролю за станом пожежної безпеки, забороняється відвідування лісів і в’їзду в них транспортних засобів, здійснюється контроль за випалювання сухої рослинності за межами лісового фонду, залишки на сільгоспугіддях, очерету в заплавах річок біля лісового масиву, проводяться рейди з профілактичних лісових пожеж.

Згідно статті 105 Лісового Кодексу України «Відповідальність за порушення лісового законодавства»» винні несуть адміністративну відповідальність, а якщо порушення вищезгаданої статті веде за собою знищення, або пошкодження лісу – притягаються до кримінальної відповідальності.