Спалювати суху рослинність ЗАБОРОНЕНО

На дворі вже виблискує сонце підсихає грунт, а з ним і падалішні листя ,стерня на полях ,минулорічний очерет. Мешканці приватних житлових будинків та дач активно починають наводити лад у домогосподарствах, спалюючи гілки, суху траву та різний непотріб.. У населених пунктах спалення сухої трави або листя на присадибних ділянках може перерости у неконтрольоване горіння. Такі пожежі швидко поширюються, особливо у вітряні дні. Вони завдають шкоду, як господарствам так і лісовим насадженням.

Зупинити вогонь, що набрав сили, буває дуже непросто.

Особливо небезпечним є спалювання сухої трави на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, поблизу лісових масивів. Під час горіння рослинних залишків у повітря вивільняються шкідливі хімічні сполуки, які знижують імунітет людини, викликають алергію, захворювання дихальних шляхів, посилюють негативний перебіг хронічних, а також сприяють розвитку онкологічних захворювань.

    Слід зазначити, що вогнем знищується не лише сухостій, але й насіння і коріння живих рослин, пошкоджуються нижні частини дерев і кущів. Руйнується гумус, гинуть ґрунтоутворювальні організми та бактерії, які відіграють важливу роль у мікробіологічних процесах. Це призводить до погіршення якості ґрунтів і, як наслідок, до зниження урожайності.

Згідно з чинним законодавством, спалювати суху рослинність ЗАБОРОНЕНО.

Працівники ДП Долинське господарство звертають до мешканців Кропивницького району ПАМ’ЯТАЙТЕ! При спалюванні трави на присадибних ділянках або стерні на сільськогосподарських угіддях завжди існує загроза перекидання вогню на природні ділянки. Саме із спалювання стерні та соломи на полях починається більшість пожеж у природних екосистемах. Аналогічним чином, існує загроза лісових пожеж і загоряння житлових будинків.

БУДЬМО ВІДПОВІДАЛЬНИМИ!