В облуправлінні відбулась спільна нарада з питань охорони хвойних насаджень у передноворічний період

В обласному управлінні лісового та мисливського господарства 1 грудня відбулась спільна нарада, на якій розглядались питання охорони хвойних молодняків від незаконного вирубування в передноворічний період 2021 року. У нараді взяли участь перший заступник начальника обласного управління лісового та мисливського господарства – головний лісничий Олег Середюк, начальник відділу лісового господарства Лариса Романська, головні лісничі державних лісогосподарських підприємств, начальник відділу охорони публічного порядку управління превентивної діяльності ГУНП в Кіровоградській області Олександр Компанієць, начальник управління Держекоінспекції Придніпровського округу Володимир Кріпак, заступник директора департаменту екології, природних ресурсів та паливно-енергетичного комплексу облдержадміністрації Валерія Фурманова.

На нараді було обгогорено питання забезпечення взаємодії лісівників, правоохоронців та екологів при охороні шпилькових насаджень у передноворічний період.

Олег Середюк ознайомив присутніх з розпорядженням голови Кіровоградської ОДА від 16.11.2021 р. № 808-р «Про комплекс заходів, пов’язаних з реалізацією новорічних ялинок та охороною хвойних насаджень від незаконних порубок у передноворічний період 2021/22 рр.» і з наказом Держлісагентства України «Про посилення охорони хвойних насаджень у різдвяно-новорічний період 2022 року».

Лісова охорона поінформувала представників Національної поліції та Держекоінспекції про використання під час реалізації ялинок самоклейок і бирок, які дозволяють отримати інформацію про місце вирощування та реалізації новорічних дерев. Обов’язковою умовою реалізації є також наявність клейма на стовбурі та супроводжувальні документи, які видаються лісовими господарствами.

Учасники наради обговорили низку заходів щодо попередженя можливих порушень законодавства й затвердили план проведення спільних рейдів з охорони плантацій новорічних ялинок і шпилькових насаджень.

Прес-служба Кіровоградського ОУЛМГ