Весняні роботи у шкільних відділеннях

Шкільне відділеня у лісовому розсаднику – це відділеня, у якому проводять дорощування сіянців та укорінених живців до розмірів, які необхідні при вирощуванні декоративного посадкового матеріалу. На відміну від посівного відділення, у якому сіянці вирощуються протягом одного-двох /рідше трьох/ років з висіяного лісового насіння, у шкільному відділенні висаджуються або укорінені черенки з такою густотою, яка забезпечує оптимальні умови для росту і формування крони декоративних саджанців.

Залежно від розміщення саджанців розрізняють такі шкілки: традиційні, ущільнені та комбіновані. В традиційних шкілках використовують рівномірне по площі розміщення (прямокутне, квадратне або шахматне) вирощуваних рослин . Квадратне або шахматне розміщення перважно застосовують при вирощувані шпилькових порід і чагарників.

  Ущільнені шкілки частіше всього закладають для нетривалого за часом (2 – 3 роки) вирощування лісових саджанців для лісокультурних цілей та для виробництва саджанців тіневитривалих шпилькових порід (ялини, ялиці, кедра та ін.)

В шкільних відділеннях Долинського, Бобринецького, Петрівського, Кропивницького та Компаніївського лісництвах  ДП «Долинський лісгосп» вирощуються саджанці туї , ялівця, ялини, самшиту, берези, бундука, горіха, горобини, катальпи, липи та інших деревних і чагарникових порід.

На весну 2022 року плануються реалізація вирощених саджанців та висадка однорічних сіянців туї, берези і укорінених живців самшиту, ялівцю та різних декоративних форм туї і ялівцю.