Всесвітній день охорони водно-болотних угідь!

Щорічно 2 лютого відзначається Всесвітній день охорони водно-болотних угідь країнами світу – учасниками Рамсарської конвенції. Цей день був заснований за рішенням ЮНЕСКО 1971 року у зв’язку з підписанням в іранському місті Рамсар «Конвенції про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення головним чином як середовища існування водоплавних птахів».

Взагалі до водно-болотних угідь відносять широке коло водойм, мілководь, а також надмірно заволожених ділянок суші, де водне дзеркало, як правило, знаходиться на поверхні землі. В усіх цих місцях вода є основним фактором, що визначає умови життя рослин і тварин та контролює стан навколишнього середовища

В лісовому фонді ДП «Долинський  лісгосп», за даними матеріалів лісовпорядкування 2010-2020 років, серед земель лісогосподарського призначення знаходиться 490,1 гектарів водно-болотних угідь, в тому числі по Кіровоградському лісництву – 17.8, Компаніївському – 56,7  гектарів, Бобринецькому – 96,7 га, Долинському – 175,8 га, Петрівському – 143,1 га.

У зв’язку з життєво важливими функціями, які виконують водно-болотні угіддя, вони потребують посиленої охорони, оскільки руйнівна антропогенна дія може призвести до виснаження водно-болотних угідь та до втрати водно-болотними угіддями своїх найважливіших функції та властивостей.

Збереження водно-болотних угідь в Долинському лісовому господарстві забезпечують працівники лісової охорони.

Пресс служба ДП «Долинський лісгосп».