Завершився сезон лісокультурних робіт

Завершився сезон лісокультурних робіт. Протягом цього сезону працівниками Долинського лісгоспу проводилися лісокультурні роботи на зрубах /вирощування лісових культур на місці суцільних рубок/ та створення нових лісів /вирощування захисних насаджень на лісокультурних площах – галявинах та прийнятих еродованих сільськогосподарських землях/.

Суцільні рубки цього року лісгоспом не проводилися, тому не проводилася і посадка лісових культур на зрубах.

На зрубах проводилися догляди за лісовими культурами минулих років, в рядах ручні та мотокосами та в міжряддях мульчувачем в агрегаті з трактором МТЗ-80. Всього проведено догляди за лісовими культурами на зрубах на площі 94 га. При цьому на кожній площі догляди проводилися по кілька разів, тобто площа лісових культур в кілька разів менша від площі доглядів за ними.

Поточного року лісгоспом створено 81 га нових лісів, в тому числі 30 га в осінній період висівом жолудів дуба. Крім цього підготовлено грунт під посадку лісових культур цього року 30 га та наступного року 50 га. Регулярно проводилися механізовані догляди за міжряддями лісових культур. Всього доглядами пройдено 897 га. За дубовими лісовими культурами проводиться ручний догляд в рядах головної породи.

Для забезпечення лісопосадкових робіт посадковим матеріалом заготовлено 2253 кг лісового насіння, з них 2000 кг жолудів дуба. Жолуді дуба частково висіяні в лісових культурах, решта в лісовому розсаднику для вирощування сіянців. В розсаднику насіння висіяне на площі 1,9 га, вирощено 631 тис.шт. сіянців, які використовуються для посадки лісових культур.

В розсадниках вирощено 13 тис.шт. саджанців декоративних порід. З них для озеленення реалізовано 2,7 тис.шт.

Для забезпечення населення новорічними соснами на плантаціях цього року висаджено 22,6 тис.шт. сіянців сосни на площі 4,6 га.

Працівники лісгоспу виконали заплановані на поточний рік роботи і готуються до проведення робіт наступного року. Головне щоб держава забезпечувала часткове фінансування за рахунок державного та місцевого бюджетів і не заважала отримувати решту необхідних коштів для господарської діяльності.

Головний лісничий Олександр Кутурлаш