Мисливську фауну Кіровоградщини представляють такі основні види: дикі парнокопитні тварин (кабан, козуля, олені благородний і плямистий), заєць-русак та фазана.
Полювання на фазана є одним із найулюбленіших видів полювання не тільки кіровоградських мисливців. Проте популяція фазана опинилася під загрозою знищення, оскільки в останні роки випалювання стерні на полях, очерету біля ставків та водойм набуло масового характеру. Це, у свою чергу, призводить до стрімкого знищення мисливської фауни Кіровоградщини. Дуже швидко зникає фазан, оскільки очерет є одним із найулюбленіших місць, де гніздиться цей птах.
Під час вигоряння стерні та очерету фазани, зайці-русаки не мають шансів на порятунок – вони або згорають заживо, або задихаються в диму.

Стаття 77/1. Самовільне випалювання рослинності або її залишків
Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, заходів щодо своєчасного їх гасіння – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.